W czwartek 20 września na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie odbył się finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Dorobek FOGO Unii Leszno wzbogacił się o brązowy medal wywalczony przez naszych juniorów.
W Gorzowie najlepsi okazali się tarnowianie, którzy zgromadzili w sumie 26 punktów. Na drugim stopniu podium znaleźli się gospodarze z 21 punktami, a podium uzupełnili młodzieżowcy leszczyńskiej Unii z 20 oczkami. Warto zaznaczyć, że biało-niebiescy udali się do województwa lubuskiego bez Bartosz Smektały oraz Dominika Kubery.
Najlepiej punktującym zawodnikiem FOGO Unii Leszno był Wiktor Trofimov, który wywalczył 9 punktów (2,2,3,2).
Wyniki:
I. Grupa Azoty Unia Tarnów – 26 pkt.
16. Patryk Rolnicki – 11+1 (3,3,3,2*)
17. Dawid Rempała – 4+2 (w,0,2*,2*)
18. Mateusz Cierniak – 11+1 (3,2*,3,3)
27. Przemysław Konieczny – NS
II. Cash Broker Stal Gorzów – 21 pkt.
1. Rafał Karczmarz – 10 (3,1,3,3)
2. Mateusz Bartkowiak – 6+1 (1,w,3,2*)
3. Alan Szczotka – 5 (3,1,1,0)
22. Hubert Czerniawski – NS
III. Fogo Unia Leszno – 20 pkt.
13. Kacper Pludra – 4+1 (1,2*,0,1)
14. Wiktor Trofimow jr – 9 (2,2,3,2)
15. Szymon Szlauderbach – 7+1 (3,0,1*,3)
26. Krzysztof Sadurski – NS
IV. Get Well Toruń – 19 pkt.
19. Igor Kopeć-Sobczyński – 7+1 (2,2,2,1*)
20. Daniel Kaczmarek – 8 (0,3,3,2)
21. Marcin Kościelski – 4+2 (1*,1,1,1*)
28. Aleks Rydlewski – NS
V. Aforti Start Gniezno – 18 pkt.
4. Norbert Krakowiak – 9+1 (2,3,3,1*)
5. Maksymilian Bogdanowicz – 3 (0,2,1,0)
6. Damian Stalkowski – 6+1 (1,2*,0,3)
23. Weronika Burlaga – NS
VI. Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 11 pkt.
7. Dominik Kossakowski – 0 (0,0,0,0)
8. Karol Żupiński – 6 (1,2,1,2)
9. Marcin Turowski – 5 (2,0,0,3)
VII. ROW Rybnik – 11 pkt.
10. Lars Skupień – 2+1 (2*,w,-,ns)
11. Robert Chmiel – 7 (3,1,2,1)
12. Przemysław Giera – 2 (1,0,w,1)
25. Dominik Tyman – 0 (t)
Bieg po biegu:
1. (60,47) Karczmarz, Krakowiak, Bartkowiak, Bogdanowicz
2. (60,17) Chmiel, Skupień, Żupiński, Kossakowski
3. (61,15) Rolnicki, Trofimow jr, Pludra, Rempała (w/u)
4. (60,19) Szczotka, Kopeć-Sobczyński, Karczmarz, Kaczmarek
5. (61,60) Krakowiak, Turowski, Stalkowski, Kossakowski
6. (61,40) Szlauderbach, Pludra, Giera, Skupień (w/u)
7. (61,07) Cierniak, Kopeć-Sobczyński, Kościelski, Rempała
8. (59,62) Karczmarz, Żupiński, Szczotka, Turowski
9. (61,66) Krakowiak, Stalkowski, Chmiel, Giera
10. (61,18) Kaczmarek, Trofimow jr, Kościelski, Szlauderbach
11. (62,32) Rolnicki, Rempała, Szczotka, Bartkowiak (w)
12. (62,46) Trofimow jr, Bogdanowicz, Krakowiak, Pludra
13. (61,56) Rolnicki, Cierniak, Żupiński, Turowski
14. (62,17) Kaczmarek, Chmiel, Kościelski, Giera (w/u)
15. (61,81) Bartkowiak, Trofimow jr, Szlauderbach, Szczotka
16. (62,14) Cierniak, Rolnicki, Bogdanowicz, Stalkowski
17. (62,57) Turowski, Kopeć-Sobczyński, Kościelski, Kossakowski
18. (61,63) Karczmarz, Bartkowiak, Chmiel, Tyman (t)
19. (62,01) Stalkowski, Kaczmarek, Kopeć-Sobczyński, Bogdanowicz
20. (62,12) Szlauderbach, Żupiński, Pludra, Kossakowski
21. (62,04) Cierniak, Rempała, Giera
źródło:sportowefakty.wp.pl